metody FIZJOTERAPEUTYCZNE

METODA NDT BOBATH Bydgoszcz

Metoda NDT Bobath

To koncepcja rehabilitacji dzieci i dorosłych w fizjoterapii. Stworzona została przez Karela i Bertę Bobath, stąd też nazwa metody. Metoda NDT Bobath to podejście, które w aktywny sposób rozwiązuje problemy u pacjentów z zaburzeniami napięcia, ruchu i funkcji powstałych na skutek uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Metoda Vojty

Metoda Vojty to metoda usprawniania ruchu, stworzona przez czeskiego neurologa Vaclava Vojtę. Praca metodą Vojty  oparta jest o zestaw ćwiczeń i ucisków, które może prowadzić tylko i wyłącznie specjalista, który przeszedł szkolenie w tym zakresie i ma odpowiednie uprawnienia.

centrum rehabilitacji dla dzieci Bydgoszcz
metoda ruchu rozwijającego Bydgoszcz

METODA RUCHU ROWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Metoda stworzona została przez angielską nauczycielkę tańca i ruchu – Weronikę Sherborne w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi. Nazwa metody odnosi się bezpośrednio do jej założeń, czyli rozwijania za pomocą ruchu świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawniania ruchowego, dzielenia przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku. Według badań terapia wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny społeczny i poznawczy dziecka.

KINESIOLOGY TAPING

Metoda nazywana także plastrowaniem dynamicznym polega na oklejaniu określonych części ciała specjalnymi elastycznymi taśmami. Uważa się, że dzięki zewnętrznej stymulacji pobudza się naturalne procesy zdrowienia.

rehabilitacja dla dzieci Bydgoszcz