BAJKOTERAPIA

Czym jest BAJKOTERAPIa

Bajki są odbierane przez dzieci bardzo pozytywnie. Wszystkie dzieci lubią, gdy czyta lub opowiada im się bajki. W takiego sposobu spędzania wolnego czasu płynie wiele korzyści. Bajki mogą bardzo pomagać dzieciom zrozumieć różne sytuacje, które mają miejsce w codziennym życiu. Często ułatwiają dobór słów i zwrotów niezbędnych do nawiązania porozumienia między tym co miało miejsce a tym jak należy to zinterpretować. 

zajęcia pedagogiczne Bydgoszcz

JAK WYKORZYSTUJEMY BAJKOTERAPIĘ W NASZYM CENTRUM TERAPII DZIECKA?

Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. W tym celu wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie. Żeby móc przygotować bajkę, która ma pomóc dziecku należy znać zasady tworzenia bajki terapeutycznej. Zawarcie elementów, które zostały opracowane przez specjalistów jest niezbędne w osiągnięciu zamierzonych celów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajkoterapia

Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego Centrum Terapii Dziecka Progressio. W naszych  gabinetach    doświadczeni specjaliści z chęcią zajmą się Państwa pociechami.